Преглед на претпријатието

Ehase-Flex компанијата се наоѓа во Хангжу, во близина на Шангај и Ningbo порта, со повеќе од 40 годишно искуство, е еден од најпознатите брендови во метални флексибилни заеднички и експанзија заеднички во Тајван. Ние сме специјализирани во производството на флексибилни зглобовите, експанзија заеднички, флексибилни прскалки црево, флексибилна цевка, конектор гас, гумени заеднички и пролетта се качи. Нашата компанија има добиено ISO9001 системот за контрола на квалитетот. Нашите производи се FM, UL, CCC, АДС, SGS одобрени и 100% тестирани пред породувањето. Со висок квалитет на нашите производи се широко се користат во многу области како што се нафта, хемиски, полупроводници, електроника, машини, електрична енергија, бродоградба, нуклеарната енергија, и имаат високо признати меѓу клиентите домашни и во странство. Ние имаме клиенти како што се Samsung, LG, MIXC трговски центар, хотел Хајат, Мариот Хотел.

Ние имаме свои професионални истражување, развој тим и опрема, може да дизајн и производство, како барања на клиентите. Доделивме четири патенти.

Со напредна технологија и опрема, имаме висок капацитет за производство со навремена испорака. Нашите по продажбата ветување е да одговори во рок од 4 часа и да го достигне сајт во рок од 48 часа за домашни корисници, одговори во рок од 6 часа во странство корисник.

За повеќе од 40 години, ние сме биле посветени на производство на најдобар квалитет, прифатлива цена производи и обезбедување на професионална услуга на продажбата. Нашиот принцип е "квалитетот тупаница, кредитна стои Парамаунт". Го поздравуваме клиенти дома и во странство да истрага и посета.

Сертификат